red blue grey
historia

FIAT SPIDER - HISTORIA

Koncern Fiata został utworzony w 1899 roku, poczynając od małego miejsca pracy liczącego mniej niż 40 pracowników. Po 10 latach, ten mały koncern w Turynie produkował ponad 1200 aut rocznie z liczbą pracowników oscylującą wokół 2550.

Mężczyzną odpowiedzialnym za ten nadzwyczajny koncern był Giovanni Agnelli. Agnelli zdobył inspirację po swoich uprzednich wizytach w Ameryce i zaczął budować największą Europejską fabrykę w Turynie. Dzisiaj, Fabbrica Italiana di Automobili Torino (FIAT) jest jedną z najbardziej znanych marek. W ciągu lat Fiat przyjął pod swe skrzydła i wchłonął wiele innych znanych marek, wliczając Alfa Romeo, Lancia, Ferrari i Maserati.

W 1957 roku został zaprezentowany Fiat 500, jednak wiele innych kompanii uznało go za śmiesznie wyglądające małe autko. Fiat jednak wiedział lepiej, ponieważ jego celem było wyprodukowanie auta na każdą kieszeń.

W 1966, Fiat rozpoczął produkcję Spiderów 124, najprawdopodobniej najbardziej udanego auta sportowego wszechczasów we Włoszech. Ten sukces był definitywnie zasłużony. Wydajność i zawieszenie Spidera 124 były daleko przed konkurencją, z projektem korpusu Pininfariny i wspaniałym silnikiem. Z produkcją trwająca około 20 lat i 200.000 skonstruowanych aut, Spider 124 miał swoją własną historię. W ciągu lat wiele różnych rozmiarów silników było dostępnych w zakresie od 1438cc do 1995cc.

Od początku powstawania aut, wiele manufaktur upadło, Fiat jednak, produkuje auta od ponad 100 lat i wciąż ma miano najbardziej efektywnej kompanii produkującej auta na świecie.

Fiat organizuje wiele imprez w Północnej Ameryce aby właściciele Fiatów mogli uczcić auta które kochają.
Poprzez odnowę tych pięknych aut, Andy Spiders kontynuuje tradycję Fiata dotyczącą jakości rzemiosła i przykładania się do detali. Właściciele Fiatów odnowionych przez Andrzeja posiadają skarby którymi będą się bawić przez dekady.

Historia Fiata Historia Fiata Historia Fiata
Copyright @ SilverComputer